Jmenuji se Adam Klouda.

Jsem malíř, ilustrátor a grafik. Od roku 2018 pracuji na volné noze a žiju v Brně.

Jsem umělecká duše a posouvat se s každou dokončenou zakázkou kupředu je moje priorita. 

Kombinuji umění s technickými dovednostmi. Nebráním se novým výzvám a spolupráci s profesionály.

Věnuji se malbě akrylem, digitální malbě a ilustraci, tvořím logotypy a grafiku, ručně psané fonty. Modeluji sochy z keramické hlíny. Můžu pro Vás namalovat na zakázku portrét nebo podobiznu, která může posloužit jako dárek blízkému, a to buď malované akrylem na bavlněné plátno či papír, nebo digitálně vytištěné na bavlněné plátno či plakát. Přijímám také zakázky na obrazy podle Vámi zvoleného tématu, nebo samostatně vymyslím obraz či malbu, která by ladila s Vámi zvoleným prostorem.

Můžu pro Vás navrhnout a namalovat mural, a to buď do interiéru, nebo velkoformátový mural na budovu, a zajistit jeho realizaci. Maluji digitální malby, které lze vytisknout jako tapetu, nebo akrylovými barvami a štětci, a vyzdobit tak Váš interiér. Maluji také na objekty pomocí sprejů a štětců.

Nabízím také k prodeji originální obrazy z volné tvorby, nebo reprodukce dosavadní tvorby ve formě plakátů a digitálně potištěných pláten. Prodávám také keramické sochy a pomalované objekty jako dekorace do interiéru. V mé nabídce naleznete také trička, kšiltovky, čepice, nálepky…

Věnuji se malbě akrylem, digitální malbě a ilustraci, tvořím logotypy a grafiku, ručně psané fonty. Můžu pro Vás namalovat na zakázku portrét nebo podobiznu, která může posloužit jako dárek blízkému, a to buď malované akrylem na bavlněné plátno, nebo digitálně vytištěné na bavlněné plátno či plakát. Přijímám také zakázky na obrazy podle Vámi zvoleného tématu, nebo samostatně vymyslím obraz či malbu, která by ladila s daným prostorem. 

Můžu pro Vás navrhnout a namalovat mural, a to buď do interiéru, nebo velkoformátový mural na budovu, a zajistit jeho realizaci. Maluji digitální malby, které lze vytisknout jako tapetu a vyzdobit tak Váš interiér. Maluji také na objekty pomocí sprejů a štětců. Věnuji se modelování plastik z keramické hlíny.

Nabízím také k prodeji originální obrazy z volné tvorby, nebo reprodukce dosavadní tvorby ve formě plakátů a digitálně potištěných pláten. Prodávám také plastiky a pomalované objekty jako dekorace do interiéru.

 • 26.2.1994
  Narozen v Brně
  První zkušenosti s keramikou ve školce, plastiky dinosaurů vytvořené ve školce bohužel mizely, než jsem si je z výstavky stihl vyzvednout.

  Navštěvoval jsem kurz keramiky v centru Sluníčko v Komárově od první třídy až do roku 2007, kdy byla odhalena kauza Kuřim a centrum se na nějakou dobu uzavřelo.
 • 2001 - 2008
  ZŠ Tuháčkova 25
  Před přijímačkami ze 7.třídy jsem si byl jistý, že umění dělat nechci, protože mě neuživí. To jsem skálopevně opakoval všem vedoucím výtvarných kurzů a učitelům výtvarné výchovy. Od té doby moje tvorba utichla, kreslil jsem si stále do sešitů v hodinách propiskou nebo doma pro radost, ale dál svůj zájem nerozvíjel. Neměl jsem problém s žádným předmětem, vynikal jsem v jazycích a proto jsem se přihlásili na 6-leté studium do třídy s rozšířenou výukou německého jazyka.
 • 2008 - 2014
  Gymnázium Křenová 36, Brno
  Zde jsem se výtvarné tvorbě nijak výrazně nevěnoval. Byl to pro mě jen další předmět. Ve volném čase jsem se ale věnoval psaní básní a povídek, bavilo mě to. Fascinovali mě prokletí básníci, beatníci, spisovatelé Charles Bukowski a Chuck Palahniuk. Věnoval jsem se také zkoumání říše snů a povědomí - přes dva roky jsem si zapisoval svoje sny, experimentoval s lucidním sněním a pokoušel se o astrální cestování. Pravidelně jsem meditoval a zajímal se o podvědomí, psychologii. Rád jsem poslouchal přednášky od Terrence McKenny a Alana Wattse o podvědomí a vnímání reality.
 • 2013
  Pořídil jsem si první grafický tablet Wacom Bamboo a začal amatérsky kreslit a modelovat v grafických programech
  Stále jsem netušil, kterým směrem se chci vydat, a proto jsem se rozhodoval rozumem a podle dosavadních výsledků ve studiu. Z vyučovaných předmětů jsem vynikal zejména v jazycích a nevadily mi technické předměty. Udělal jsem si zde jazykové certifikáty z němčiny DSD - C1 a z angličtiny FCE - B2. Viděl jsem užitečnost technických oborů jako fyzika, IT a matematika, proto jsem se rozhodl přihlásit na FEKT na nově vzniklý obor, který se jevil velmi slibně, protože kombinoval jazyky, elektrotechniku a IT.
 • 2014 - 2017
  VUT v Brně - FEKT - Angličtina v elektrotechnice a IT - Bc.
  Během studia jsem se začal věnovat digitální malbě. Studium na VŠ mě nenaplňovalo, ale chtěl jsem ho dokončit. Začal jsem tedy tvořit intenzivněji, abych tím zaplácl to prázdné místo ve svém srdci. Pořídil jsem si svůj první profesionální grafický tablet Wacom Intuos M. Učil jsem se sám s grafickými programy, sledoval tvorbu jiných umělců a vzdělával se pomocí na internetu dostupných tutorialů a knih.
 • 2015
  Bosch Rexroth - Asistent na projekci/konstrukci
  Zde jsem dostal první malé zakázky týkající se ilustrace, tvořil jsem motivy na gravírované nože pro Matěje Unčovského, který pracoval na IT oddělení a zrovna rozjížděl svůj byznys - viz https://uncovsky.com/
 • 2015 - 2020
  Kurz figurální kresby u Aleše Chalupy
 • 2016
  Členství ve výtvarném spolku Hearts of Creation
  Spolek se pravidelně scházel každou druhou středu v měsíci v hospodě, zejména v legendárním Café Laundry. Lidé tu společně tvořili a předávali si zkušenosti. Do té doby jsem uměl používat jen tablet, tužku, fix a propisku, ale díky pozorování a rad od ostatních jsem si začal osvojovat i jiné umělecké techniky. V tomto spolku jsem potkal spoustu dobrých a šikovných lidí, kterým vděčím za mnoho zkušeností, rad do začátku, informací a pracovních příležitostí. Společně jsme se pravidelně účastnili dobročinných aukcí, jejichž výdělek putoval na útulky, příspěvkové organizace atd. Také jsem se mohl účastnit zajímavých veřejných akcí, na kterých se malovalo živě pro lidi. Postupně jsem se dostal do povědomí a dostal se tak k prvním samostatným zakázkám. Skupina se přestala bohužel scházet v roce 2019, ale známosti přetrvaly.
 • 2017 - 2018
  Kurz keramiky v Salesiánském středisku v Žabovřeskách
  Na popud své bývalé přítelkyně jsem se zase na chvíli vrátil ke keramice. Chodil jsem dva roky na večerní kurz keramiky společně s maminkami, co si sem chodily odpočinout od dětí, já měl přístup k peci a hlíně, to mi stačilo a tak jsem tvořil.
 • 2015 - 2017
  VIDA! science centrum - průvodce + příležitostná grafika a ilustrace
  Zde jsem si zrealizoval první větší ilustrátorský projekt - Pevnost VIDArd - tato interaktivní hra se používá v prostorech centra dodnes.
 • 2017
  První výstava v Café Bavard v Brně
  V této kavárně mám vystavené věci dodnes. Vyzdobil jsem také interiér kavárny několika malbami.
 • 2017 - 2018
  Brand Promotion - grafik
  Získal jsem potřebné zkušenosti pro přípravu dat k tisku, seznámil se s různými technikami tisku, výšivkami, a osvojil si nové grafické programy.
 • 2018
  Založení živnosti a pořízení tabletu iPad Pro 12.9”
  Za doposud vydělané peníze jsem si pořídil přenosný grafický tablet a protože jsem v té době viděl příležitost splnit si sen - v té době jsem měl dostatek zakázek na pár měsíců dopředu a našetřené peníze - rozhodl jsem se jít do toho naplno a situaci využít. Chtěl jsem si založit vlastní ateliér, abych měl kde tvořit a začal jsem se ohlížet po prostoru.
 • 2018 - Listopad
  Založení vlastního ateliéru a přechod na volnou nohu
  Za pomoc při hledání prostoru a výrobu velkého malířského stojanu na míru vděčím tátovi. V ateliéru jsem získal nové možnosti - mohl jsem konečně malovat na velké plátna, používat špinavé malířské techniky, experimentovat, používat spreje, modelovat keramiku, malovat na objekty, zkrátka vše, co jsem doposud nemohl.