Malt Worm – Tapety

2020

Prostory pivnice zdobí digitálně namalované obrazy, které jsou vytištěné na tapety se strukturou plátna, které svým obloukovitým tvarem doplňují čistý interiér plný kleneb. Každý obraz se skládá z motivu mytických i obyčejných bytostí, a zdobeného rámu plného detailů. V každém rámu je na samém vrcholu opakující se společný motiv – sladový červ.

Majitelé si nepřáli, aby jejich pivnice vypadala jako zaměnitelná pivnice zdobená čistě pivními motivy. Nabídl jsem jim svoji vizi, kde pivo je společný prvek a všechnu výzdobu spojuje dohromady, nicméně nejde o hlavní motiv. Díky tomu prostory získávají ráz jakési snové zahrady, kde skrze zdobené rámy mohou nahlédnout do kouzelného světa, který se točí okolo piva.

V rámech jsou schované symboly a slova, které návštěvníci při opakovaných návštěvách znovuobjevují, to slouží jako jakási hra, která osamělého návštěvníka zabaví při čekání na sklenici piva, nebo na kamarády. V rámech je opakující se motiv postaviček, které vypráví příběh o tom, jak se poznali. Mezi další opakující se motivy patří symboly reprodukčních orgánů, lebek, kostí, mimozemšťanů, apod.

Sumerská bohyně piva Ninkasi si vychutnává pintu piva a hraje si s okolními planetami, které se rodí v obláčku, na kterém leží. Tyto planety můžete vidět v pozadí ostatních obrazů.
Rozměr: 318 × 209 cm
Slovanský bůh slunce se řítí vesmírem a v rukou třímá kometu, jejímž světelným paprskem vybírá planety, kterým věnuje život. Jeho obličej připomíná lebku, jelikož Slunce je symbol, který dává jak život, tak smrt. Jeho vnitřek je plný žáru, který uniká z očí a třetího oka ve tvaru slunce. Jsou zde tři pivní lahve, ke kterým mají majitelé podniku vztah.
Rozměr: 207 × 135 cm
Pohané tančí okolo ohně a oslavují bohy, kteří jim poskytli i tento rok plodnou půdu. Konzumace nápojů a dlouhotrvající tanec je dostává do tranzu, v kterém realita splývá s halucinací. Žena dodává půdě vláhu a ze země raší první výhonky. V druhé ruce třímá zárodek červa. Muž za hlavou seje palice chmelu, druhou rukou se snaží ženu rozvášnit.
Rozměr: 162 × 135 cm
Dva hrnčíři si dopřávají polední pauzu, přibližuje se k nim Venuše a nese zasloužené osvěžení v podobě piva. Nedokáží její přitažlivosti odolat a tvoří z hlíny figurky zobrazující její ženskou krásu jako odkaz budoucím generacím, ale hlavně jim samotným, až na ně v noci přijde smutek.
Rozměr: 130 × 175 cm
Andělé v nebi si dopřávají pěnivého moku a kontrolují kvalitu. V pořádku, objednávají další dvě.
Rozměr: 207 × 135 cm
Pravidelné setkání lesních mytických bytostí při měsíčku. Mezi nimi je cítit jisté napětí, které je na Faunovi vidět přímo v epicentru.
Rozměr: 182 × 131 cm
V dávných dobách Zemi postihla Velká potopa, říká se, že proroci Cip a Elf postavili koráb, kterým brázdili rozbouřené oceány a jejich posláním bylo zachránit co nejvíce legendárních lahví piva. Zobrazeny jsou zde lahve, ke kterým mají majitelé pivnice osobní vztah.
Rozměr: 131 × 115 cm

Vnitřní prostory před otevíračkou.

Podobné projekty

Zahradník a jeho bonsai
2023
Hvězdná sestava
2023